Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
Rezervasyon
Lütfen yetişkin seçiniz
Tükendi

Orta Asya Turu 1

( Gerçekleşti )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
% 0 İndirim
* Bu turda %0 kadar indirim bulunmaktadır.
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların cami ve mescid gibi mekanlarda toplu olarak eda edilmesi gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Mümkün olmadığı durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanılmaktadır.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* Bu turda %0 kadar indirim bulunmaktadır.
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0850 304 04 04
 
bilgi@buraktur.com

Orta Asya Turu - 1

Dushanbe,Denau,Termiz,Kitob,Semerkand,Buhara,Taşkent

(Tacikistan’da 1 + Özbekistan’da 12 “Altın Silsileden Toplam 13 Hocaefendi”mizi ziyaret ) 
8 Gece Konaklamalı / 9 Gün

1.Gün

İstanbul kiss Dushanbe

İst. A. Havalimanı Dışhatlar Giden Yolcu Salonu “THY BURAKTUR” Kontuarında 18:00’de buluşma. Check in ve PAS işlemlerini müteakip THY’nin TK254 Seferi ile 20:45’te Tacikistan’ın başkenti Dushanbe’ye uçuş.

2.Gün

Dushanbe 

Varış : 03:30. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından karşılama ve özel aracımız ile Otelimize hareket. Yerleşme, istirahat ve kahvaltımızın ardından 10:00’da Dushanbe şehir gezimize Mevlana Yakubi Ҫerhi K.s. ziyaret ile başlıyoruz. Rudaki parkı, Simvol meydanı, Bağımsızlık meydanı, Milli kütüphane, Millet sarayı, Sancak meydanı, Tacikistan milli müzesi, Yeşil Pazar ve Viktori Parkınden Duşanbeyi panoramik izleme. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. (Belirtilen yerler vakit yettiğince gezilecektir.)

3.Gün

Dushanbe broken heart Denau broken heart Termiz

Sabah Kahvaltı sonrası Özbekistan’a geçmek üzere Tursunzade Gümrük Kapısı’na hareket.(60km/1 saat) Pas ve Gümrük işlemleri sonrası Denau’ya hareket.( 40km/1 saat ) Varışta Alaaddini Attar K.s. ziyaret sonrası taksilerle Vahşivar dağlık bölgesinde(40km) kalan Muhammed Zahid K.s. Hocamızı ziyareti mütekaip, Termiz’e hareket.(140km/2 saat ) Varışta Hakim At Tirmizi Hz. ve Sünen-i Tirmizi Hadis Kitabının müellifi İmam At Tirmizi Hz.lerini ziyaret ve akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün

Termiz broken heart Kitob broken heart Semerkand

Sabah Kahvaltı sonrası Kitob’a hareket.( 325km/6 saat ) Varışta Derviş Muhammed K.S. ve Hace Muhammed Emkeneki K.S. hocalarımızı ziyareti müteakip Semerkand’a hareket.(150km/2saat) Semerkand girişinde Hace Ubeudullah-i Ahrar K.s. ziyareti müteakip; akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 

5.Gün

Semerkand broken heart Buhara

Sabah kahvaltısı sonrası; ziyaretlerimize Buhara yolu üzerinde kalan Sahihi Buhari Hadis Kitabının müellifi İmam Buhari Hz. Türbesini ziyaret ile başlıyoruz. Semerkand’a dönüş, Uluğbey Rasathanesi, Şâh-ı Zinde (Sahabe Qusam bin Abbas Hz.), ve İmam Maturidi türbesi ile Registan meydanı’da bulunan üç medrese: Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri,  Hazret-i Hızır Mescidi, Ruhabad türbesi, Hazreti Danyal türbesi ve Bibi Hanım mescidini ziyareti müteakip, akşam yemeği sonrası 21:03’de Afrasiab Hızlı Tren ile Buhara’ya hareket. ( 284km/1saat,34dk ) Varış: 22:37 Konaklama otelimizde.

6.Gün

Semerkand 

Sabah kahvaltı sonrası BUHARA’daki ziyaretlerimize Altın Silsiledeki hocalarımız ile başlıyoruz.; Abdülhalık Gücdevani Ks., Arif-i Rivegeri K.s., Mahmud-i İncirfagnevi K.s., Ali Ramitani K.s., Muhammed Baba Semması K.s., Seyyid Emir Külal K.s., BAHAEDDİN NAKŞİBEND K.s. ve valideleri’nin  türbe ve külliyelerinin ziyareti müteakip, akşam yemeği sonrası  Konaklama otelimizde.

7.Gün

Buhara kiss Taşkent

Sabah kahvaltı sonrası Buhara şehri gezimize; İsmail Samani türbesi Eyyüb Peygamber çeşmesi ve türbesi, Ark kalesi, Poyi Kalon kompleksi: Kalan minaresi ve Türbesi, Mir Arap ve Uluğ Bey medresesi, Magaki Attari türbesi, Lebi Havuz camii, ziyaretleri ve alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği sonrası 21:00’da Taşkent uçuşumuz için alana transfer. Özbekistan Havayollarının HY058 seferi ile Kalkış: 22:40 Varış: 23:45 Otelimize transfer.

8.Gün

Taşkent broken heart

Kahvaltı sonrası Taşkent gezimize; Barak Han medresesi, Kaffal Şaşi  türbesi, Tilla Seyih Camii Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushafı'nın görülmesi. Emir Timur Han meydanı, İstiklal meydanı, Alişir Nevai tiyatrosu meydanı, Kökeldaş medresesi gezileri alış veriş için serbest zaman. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

9.Gün

Taşkent kiss İstanbul

05:30’da dönüş yolculuğumuz için otelden ayrılış ve alana transfer. Taşkent havalimanında Check in ve Pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK369 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.20’de İstanbul’a uçuş. Varış: 11:35. 

 • THY ile İstanbul / Dushanbe - Taşkent / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • Özbekistan Hava Yolları ile Buhara / Taşkent tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 8 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama,
 • Özbekistan grup vizesi,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve set menü öğle ve akşam yemekleri,
 • Belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Burak Tur Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • Kayıtta gecikenler için münferit vize farkı (65$),
 • İç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler,
 • 15₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka BURAK TUR organizasyonunda buluşmak üzere…

Sayfa İçeriğini Yazdır
PDF olarak kaydet