Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
Rezervasyon
Lütfen yetişkin seçiniz
Tükendi

Büyük Balkan Turu

( 5 ÜLKE )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* Bu turda %0 kadar indirim bulunmaktadır.
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0850 304 04 04
 
bilgi@buraktur.com

Büyük Balkan Turu

Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek

Tiran - Elbasan - Ohrid - St. Naum - Struga - Kalkandelen - Üsküp - Prizren - Priştine - İşkodra - Budva - Kotor - Trebinje - Mostar - Saraybosna

1.Gün

İstanbul kiss Priştine broken heart Prizren broken heart Üsküp

İstanbul Yeşilköy Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu THY - BURAK TUR Kontuarı'nda saat 05:30’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK1017 seferi ile 07:50’de Priştine’ye hareket ediyoruz. Varış: 08:30. Varışta rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Kosova’nın başkenti Priştine’ye bağlı Obiliç bölgesinde belkide tarihmizin en önemli perdelerinden birini aralıyor, bu toprakların ve insanının bize bağlılığının sebebine bir kez daha şahid oluyor, bir torun vazifesini burada ifa ediyor ve Osmanlı tarihinde muharebede şehid düşen ilk ve son padişah, 1. Sultan Murad Hüdavendigar’ın iç organlarının ve kalbinin defnedildiği türbesini ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaret sonrasında, Fatih Sultan Mehmed’in 1455'de ayak bastığı, şehir girişine Namazgah inşa ettirdiği, ordusuyla Cuma namazına durduğu ve adına Pür Zerin dediği Prizren şehrine doğru yola koyuluyoruz. Prizren şehrinde Bayraklı Camisi, Mehmed Paşa Külliyesi ve Medrese, Gazi Mehmed Paşa Hamamı, Halveti Dergahı, Şadırvan Meydanı, Prizren Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Makedonya'nın Üsküp şehrine hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

2.Gün

Üsküp broken heart Kalkandelen broken heart Ohrid

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Osmanlı İmparatorluğu'nun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’nın en gözde şehirlerinden Üsküp’te yapacağımız şehir turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş Taş Sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, çarşıdaki Kuyumcular SokağıÜsküp KalesiVardar Nehri, 16. yy.'dan kalma Taş KöprüTürk ve Yahudi MahalleleriDavut Paşa KülliyesiMustafa Paşa CamisiYahya Paşa CamisiSultan Murat Camisiİsa Bey CamisiÇifte HamamSulu HanKapan HanKurşunlu HanSaat KulesiÜsküp Meydanı, meydandaki devasa Büyük İskender HeykeliSar Samuel ve Kiril Metod Heykelleri, 17. yy.'dan kalma St. Spas KilisesiRahibe Teresa Anıtı ve Rahibe Teresa'nın Evi dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Üsküp gezimizin ardından 1 saatlik mesafedeki Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetovo) hareket ediyor ve dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Camisi’ni geziyoruz. Kalkandelen turumuzun ardından Ohrid şehrine hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

3.Gün

Ohrid broken heart St. Naum broken heart Struga broken heart Ohrid

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehir turuna başlıyoruz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yy. Bizans Keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Serbest zamanın ardından Ohrid'e yarım saat uzaklıkta bulunan St. Naum'da bölgenin en önemli isimlerinden olan St. Naum’un 16 yy. sonunda inşa etmiş olduğu manastırı da gezdikten sonra Struga şehrine hareket ediyoruz. Müslüman Arnavutlar'ın nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğini Ohrid Gölü'ne nazır yerel restoranımızda gölde yetişen alabalık menüsü olarak aldıktan sonra Ohrid'e dönüşü müteakip konaklama otelimizde.

4.Gün

Ohrid broken heart Elbasan broken heart Tiran broken heart İşkodra

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Arnavutluk'a geçiyoruz. Yol üzerinde olan Elbasan şehrinde, kahvehane olarak kullanılan eski Türk HamamıHünkâr CamisiSaat KulesiElbasan Kalesi içinde bulunan ve hala Osmanlı’dan günümüze kadar görünümünü koruyabilmiş sokaklar göreceğimiz yerler arasındadır. Elbasan gezimizin ardından Tiran'a doğru yola çıkıyoruz. 20. yy boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik şehir turumuzda Ethem Bey Camisi, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. İşkodra Gölü'nün kıyısında bulunan bu tarihi şehirdeki gezimizin ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

5.Gün

İşkodra broken heart Budva broken heart Kotor broken heart Trebinje

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Karadağ'a geçiyoruz. Karadağ’ın en önemli iki turizm kenti olan Budva ve Kotor'u ziyaret ediyoruz. İlk durağımız orta çağdan kalma ve labirent şeklinde Adriyatik Denizi'nin kıyısında bulunan Budva Şehri gezimizde Ortodoks Kilise ve Tapınakları ve Eski Orta Çağ Evleri'ni gezdikten sonra Kotor'a hareket ediyoruz. Yine bir Adriyatik Denizi kıyısında bulunan bu eski şehir gezimizde Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm Okulu göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası Bosna Hersek sınırları içinde yer alan Trebinje şehrine hareket ediyoruz. Varışta akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

6.Gün

Trebinje broken heart Mostar broken heart Saraybosna

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımızda eşsiz manzarasıyla Osmanlı Mimarisi'nin en güzel örneklerini göreceğimiz Poçitel Türk Köyü'nü geziyoruz. Ardından Buna Nehri'nin kaynağının hemen yanıbaşındaki eski bir Derviş (Alperen) Tekkesi olan Blagay Tekkesi'ni ziyareti müteakip Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar şehir turumuzda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde olan Mostar Antik Kenti, ünlü Osmanlı yapımı Mostar Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası Saraybosna'ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

7.Gün

Saraybosna kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından turumuza Saraybosna'nın su kaynağı Igman Dağı'nın eteklerindeki Vrelo Bosna'da gezinti ile başlıyoruz. Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı şehre giriş çıkışların yapıldığı Tünel'i ve müzesini ziyaret ettikten sonra  Aliya Izzetbegoviç'in de içinde yattığı şehitlik, Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin (Hünkar) Köprüsü, Sebil, Kütüphane, İnat Evi, Osmanlı döneminden beri eğitime ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman'ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisi görülecek yerler arasındadır. Başçarşı'da alışveriş için serbest zamanın ardından dönüş için Saraybosna Havalimanı'na hareket ediyoruz. Check-in işlemlerini müteakip THY'nin TK1026 seferi ile 21:10'da İstanbul'a hareket ediyoruz. Varış: 00:05.

 • THY ile İstanbul / Priştine - Saraybosna / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 6 gece 4* otellerde konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde, set menü öğle ve akşam yemekleri otelde veya restoranda,
 • Belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Ülkeler arası geçiş vergileri,
 • Burak Tur Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Yemeklerde alınacak 2. ve ekstra içecekler,
 • 15₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka BURAK TUR organizasyonunda buluşmak üzere…

Sayfa İçeriğini Yazdır
PDF olarak kaydet