Büyük Balkan Turu | Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek Üsküp - İstanbul

Kosova,Makedonya,Arnavutluk,Karadağ,Bosna

Rezervasyon yapmak için whatsapp veya çağrı merkezimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

VİZESİZ

BÜYÜK BALKAN TURU

Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek

Ohrid, Manastır, St. Naum, Struga, Kalkandelen, Üsküp, Prizren, Priştine, İşkodra, Budva, Kotor, Mostar, Saraybosna

Gidiş: 11 Nisan 2024 / Dönüş: 17 Nisan 2024

6 Gece / 7 Gün

 

5 Gece 5* ve 1 Gece 4* Otel Konaklamalı

Ekstra Tur Ödemesi Yok

Akşam Yemekleri Dahil

Müze Giriş Ücretleri Dahil

1.Gün

İstanbul kiss Üsküp broken heart Manastır broken heart Resne broken heart Ohrid broken heart Struga

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gidiş Katı'nda 04.45’de buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK1003 sefer sayılı 07.25 uçuşu ile Üsküp’e hareket ediyoruz (1sa 30dk). Varış: 07.45Üsküp’e varışımızın ardından Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) doğru yola çıkıyoruz (160 km). Varışta yapılacak turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Resne şehrinde Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau örnek alarak yaptırdığı evi dışarıdan göreceğiz. Ardından Ohrid şehrine hareket ediyoruz (90 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Izgrev Hotel vb.

 

NOTLAR: 

 • Otel müsaitliğine göre konaklama Ohrid veya Struga şehrinde olmaktadır.
2.Gün

Ohrid broken heart St Naum broken heart Struga broken heart Ohrid broken heart Struga

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehir turumuzda Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ali Paşa Camisi, Halveti Dergahı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Ohrid'e yarım saat uzaklıkta bulunan St. Naum'da bölgenin en önemli isimlerinden olan St. Naum’un 16 y.y. sonunda inşa etmiş olduğu manastırı da gezdikten sonra Struga şehrine hareket ediyoruz (40 km). Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğini yerel restoranımızda alabalık menüsü olarak aldıktan sonra konaklama otelimizde. 5* Izgrev Hotel vb.

 

NOT: Otel müsaitliğine göre konaklama Ohrid veya Struga şehrinde olmaktadır.

3.Gün

Ohrid broken heart Kalkandelen broken heart Üsküp

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetovo) hareket ediyoruz (130 km). Dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi ve Alaca  Camisi gezimizin ardından Üsküp şehrine hareket ediyoruz (40 km). Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’nın en gözde şehirlerinden Üsküp’te yapacağımız şehir turumuzda tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş Taş Sokaklar, tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Kuyumcular Sokağı, Üsküp Kalesi, Vardar Nehri,16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi Mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camisi, Yahya Paşa Camisi, Sultan Murat Camisi, İsa Bey Camisi, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Üsküp Meydanı ve meydandaki Büyük İskender’in devasa heykeli, Sar Samuel ve Kiril Metod heykelleri, 17. yy.'dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa'nın Evi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Aleksandar Palace Hotel vb.

4.Gün

Üsküp broken heart Priştine broken heart Prizren broken heart İşkodra

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kosova’nın başkenti Priştine'ye doğru yola çıkıyoruz (90 km). Priştine’ye varışımızın ardından yapılacak şehir turumuzda Obiliç bölgesinde belkide tarihmizin en önemli perdelerinden birini aralıyor, bu toprakların ve insanının bize bağlılığının sebebine bir kez daha şahit oluyor, bir torun vazifesini burada ifa ediyor ve Osmanlı tarihinde muharebede şehit düşen ilk ve son padişah, 1. Sultan Murat Hüdavendigar’ın iç organlarının ve kalbinin defnedildiği türbesini ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaret sonrasında, Prizren şehrine doğru yola koyuluyoruz (85 km). Fatih Sultan Mehmed’in 1455'de ayak bastığı, şehir girişine Namazgah inşa ettirdiği, ordusuyla Cuma namazına durduğu ve adına Pür Zerin dediği şehre giriş yapıyoruz. Bayraklı Camisi, Mehmed Paşa Külliyesi ve Medrese, Gazi Mehmed Paşa Hamamı, Halveti Dergahı, Şadırvan Meydanı, Prizren Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Arnavutluk sınırları içerisinde yer alan İşkodra şehrine hareket ediyoruz (195 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Golden Palace Hotel5* Grand Europa Hotel vb.

 

NOT: İşkodra şehrine sadece konaklama için gidilmektedir.

5.Gün

İşkodra broken heart Budva broken heart Kotor broken heart Trebinje

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Karadağ’ın en önemli iki turizm kenti olan Budva ve Kotor ziyaretleri için ilk durağımız Budva'ya doğru yola çıkıyoruz (85 km). Labirent şeklinde Adriyatik Denizi'nin kıyısında bulunan bu şehir gezimizde Ortodoks Kilisesi ve Eski Orta Çağ Evleri'ni gezdikten sonra Kotor'a hareket ediyoruz (20 km). Kotor'a varışımızın ardından yapılacak şehir turumuzda Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi ve Katolik Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Trebinje şehrine hareket ediyoruz (80 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Nar Hotel vb.

 

NOT: Trebinje şehrine sadece konaklama için gidilmektedir. Otel müsaitliğine göre konaklama Mostar şehrinde de olabilmektedir.

6.Gün

Trebinje broken heart Mostar broken heart Saraybosna

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Mostar şehir gezimizde Poçitel Türk Köyü, Buna Nehri kaynağının hemen yanı başında olan Derviş (Alperenler Tekkesi) tekkesi olan Blagay Tekkesi, UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde olan Mostar Antik Kenti, Osmanlı yapımı Mostar Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır (115 km). Serbest zamanın ardından Saraybosna'ya hareket ediyoruz (120 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Hills Hotel vb.

7.Gün

Saraybosna kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Saraybosna'nın su kaynağı Igman Dağı'nın eteklerindeki Vrelo Bosna, savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı şehre giriş çıkışların yapıldığı Tünel ve müzesi, Aliya Izzetbegoviç'in de içinde yattığı şehitlik, Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin (Hünkar) KöprüsüSebil, Kütüphane, İnat Evi, Osmanlı döneminden beri eğitime ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman'ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey'in Camisi ziyaretlerini müteakip Başçarşı'da alışveriş için serbest zaman sonrası dönüş için Saraybosna Havalimanı'na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY'nin TK1026 sefer sayılı 20.40 uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Varış: 23.40.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Üsküp - Saraybosna / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 6 gece 5* ve 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları otelde, set menü akşam yemekleri otelde veya restoranda
 • Kotor Kalesi, Blagay Tekkesi, Savaş Tüneli, Vrelo Bosna giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Ülkeler arası geçiş vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Budva ve Kotor şehirlerinde yerel rehberlik hizmeti
 • Kotor ayakbastı ücreti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınacak 2. ve ekstra içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Call Center