Kayıt Ol Şifremi hatırlat
Giriş Yap
Rezervasyon
Lütfen yetişkin seçiniz
Tükendi

İran Turu

( )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
% 0 İndirim
* Bu turda %0 kadar indirim bulunmaktadır.
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların cami ve mescid gibi mekanlarda toplu olarak eda edilmesi gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Mümkün olmadığı durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanılmaktadır.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* Bu turda %0 kadar indirim bulunmaktadır.
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0850 304 04 04
 
bilgi@buraktur.com

İran Turu

Şiraz – Tahran – Kum – Kaşhan – İsfahan

1.Gün

İstanbul kiss Şiraz

İst. Yeşilköy A. Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu BURAK TUR bankosunda 18:30’da buluşma. THY’nin TK884 seferi ile 20:20’de Şiraz’a uçuş.

fadasfsdfsd

1.Gün

asdasd

İst. Yeşilköy A. Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu BURAK TUR bankosunda 18:30’da buluşma. THY’nin TK884 seferi ile 20:20’de Şiraz’a uçuş.

fadasfsdfsd

2.Gün

Şiraz kiss Tahran

Varış: 01:40. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası 4* Setaregan Hotel'e hareket ediyoruz. İstirahat sonrası otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz şehir turumuzda Nasır El Mülk Camisi, Tarihi Persapolis Şehri, Kuran Kapısı, ünlü şairler Hafız ve Sadi Türbeleri, Moshir ve Vekil Sarayı, Narincistan, İrem Bağı, Kerim Han Kalesi vakit yettiğince görülmesini müteakip 15:00'da Şiraz Havalimanı'na hareket ediyoruz. Check-in işlemleri sonrası 16:35 uçağı ile Tahran'a hareket ediyoruz. Varış: 18:15. Akşam yemeği sonrası konaklama 5* Esteghlal Hotel'de.

3.Gün

Tahran broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Rey şehrinde (32 km) Selçuklu Hükümdarı Tuğrul Bey'in Kabri ve Kulesi ziyareti sonrası gezimizde Gülistan  ve Mücevher Sarayıİmam Humeyni’nin Evi ve Azadi Meydanı görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama 5* Esteghlal Hotel'de.

4.Gün

Şiraz kiss Meşhed broken heart Tus

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz Havalimanı'na hareket. Meşhed'e uçuş. Varış: 11:45. Varışın ardından Tus şehrine hareket ediyoruz (30 km). Tus şehri gezimizde İmam-ı Gazali (Rh.A) Kabriİran’ın ünlü yazarı Firdevsi’nin Kabri, Haruniye Medresesi, Farmed Köyü'nde Hz. Ebû Ali-i Fâremedî (ks.)'nin Kabri'ni ziyaretleri müteakip Meşhed'e geri dönüyoruz. Meşhed’de Astane Kudse Rezevi Müzesi, Halife Harun Reşid (Hz.)'nin Kabri ve İmam Rıza (8. İmam)'nın Kabri'ni ziyareti müteakip akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün

Meşhed broken heart Nişabur broken heart Şahrud

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Nişabur'a hareket ediyoruz (125 km). Tarihi Selçuklu Sadyah Şehri, Mutasavvıf Feridüddin-i Attar (Rh.A) ve Şair Ömer Hayyam'ın Kabirleri'ni ziyaret sonrası Şahrud’a hareket (360 km). Varışta Hz. Bâyezid-i Bistâmî (ks.), Hz. Câfer-i Sâdık (ks.)'in Oğlu ve Harakan Köyü'nde Hz. Ebu’l-Hasen-i Harakânî (ks.)'nin Makamı'nı ziyareti müteakip akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün

Tahran broken heart Kum broken heart Kaşhan broken heart İsfahan

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İran'ın dini merkezi olarak kabul edilen medreseleriyle ünlü Kum şehrine hareket ediyoruz (35 km). Yol üzerinde İmam Humeyni’nin Kabri'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Hz. Masume Camisi ve Kabri ile Cemkeran Camisi’nin ziyaret edilmesini müteakip Kaşhan’a doğru yola çıkıyoruz (110 km). Tarihi Tabatabai Evi, İran'ın ünlü şahsiyetlerinden Amir Kebir'in öldürüldüğü ve aynı sahnenin heykellerle canlandırıldığı tarihi Fin Hamamı gezisi sonrası İsfahan’a hareket ediyoruz (170 km). Varışta akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün

İsfahan broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İsfahan şehir turuna; Selçuklu Hükümdarı Melik Şah ve Nizamül Mülk'ün Kabirleri'nin ziyareti ile başlıyoruz. Ardından Minar Conban (Titreyen Minareler), Ateşkeda (Ateş Tapınağı), Haşt Bahaşt (8 Cennet) Sarayı, Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı, Nakş-ı Cihan İmam Meydanı'nda Şeyh Lütfullah Camisi, Ali Kapu Sarayı, Zayende Rüd Nehri'ndeki Haju Köprüsü ve 33 Köprü göreceğimiz yerler arasındadır. İsteyenlerle İran halıları hakkında bilgi alıp, alışveriş yapabilecekleri mağaza ziyaretinin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün

İsfahan kiss İstanbul

Dönüş yolculuğumuz için 04:30’da İsfahan Havalimanı'na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından, THY’nin TK893 seferi ile 07:55’de İstanbul’a uçuş. Varış: 10:15.

9.Gün

asdas

asdasd

 • THY ile İstanbul / Şiraz - İsfahan / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • İran İç Hat Şiraz / Meşhed tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 5 gece 4* otellerde konaklama (1. ve 6. Gün ½ konaklama yapılmaktadır.),
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde ve akşam yemekleri otelde veya restoranda (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir),
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Burak Tur Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • İç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler,
 • 15₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka BURAK TUR organizasyonunda buluşmak üzere…

Sayfa İçeriğini Yazdır
PDF olarak kaydet