Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
Rezervasyon
Lütfen yetişkin seçiniz
Tükendi

Fas Turu

( Gerçekleşti )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* Bu turda %0 kadar indirim bulunmaktadır.
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
08503040404
 
bilgi@buraktur.com

Fas Turu

Rabat - Meknes- Fes - Marakeş - Kazablanka
Buluşma: İstanbul S. Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - Air Arabia"  kontuarı önünde saat 21:30’da buluşma. Güvenlik, check-in ve pasaport işlemleri sonrası;

1.Gün

İstanbul kiss Kazablanka broken heart Rabat broken heart Fes

Air Arabia’nın 3O-438 seferi ile 00:15'de Kazablanka’ya uçuş. Varış: 03:15. Rehberimiz tarafından karşılanma sonrası Fas'ın başkenti olan Rabat’a hareket ediyoruz (91 km). Varışta alacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı Kompleksi, Kral 5. Muhammed'in KabriHasan Kulesi, Şehir Surları ve Oudaia Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Rabat gezisini müteakip Meknes’e hareket ediyoruz (138 km). Yaklaşık 1,5 saatlik yolun ardından; 17. yy'da Molla İsmail tarafından kurulan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Meknes’e varıyoruz. Fas’ın en güzel şehir kapılarından Bab Mansour ve Mevlayi İsmail Türbesi ziyareti sonrasında Fes şehrine hareket ediyoruz (60 km). Varışta akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 5* Ramada Hotel vb.

2.Gün

Fes broken heart Kazablanka broken heart Marakeş

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan ve Fas'ın dini ve kültürel başkenti olan Fes Şehri turumuzda; 9. yy'da kurulmuş Karaounie Üniversitesi, Yahudi Mahallesi, Nejarine Meydanı ve Çeşmesi, Bakırcılar MeydanıFas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı Zanaatkârlar Çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği Tarihi Tabakhane görülecektir. Panoramik medina (eski şehir) turu sonrası; "Kızıl Şehir" olarak adlandırılan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Marakeş’e hareket ediyoruz. Varışta akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 5* Ryad Mogador Menara Hotel vb.

3.Gün

Marakeş broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam günlük Marakeş turu. 800 yıllık Koutoubia Minaresi, 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı, şehrin 7 sahibi diye bilinen Şifa-i Şerif'in yazarı Kadı İyazSoheiliSidi YoussefSebtiDelâilü'l Hayrat kitabının yazarı Süleyman El-CezûlîSidi Abdülaziz ve Sidi Ghezouali kabirlerinden açık olanlarını ziyaret sonrası çarşı için serbest zaman. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Afrika’daki en hareketli meydan olan, meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen Jamaa El Fena Meydanı (Kıyamet Meydanı), Marakşilerin buluşma alanıdır. Fas kültürünü yakından göreceğimiz, Chez Ali Show'da akşam yemeği ve atlı şov programını izleme sonrası, konaklama otelimizde. 5* Ryad Mogador Menara Hotel vb.

4.Gün

Marakeş broken heart Kazablanka kiss İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Kazablanka'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışta yapacağımız turunda; Anfa Semti, Atlas Okyanusu ve 1986-1993 yılları arasında büyük bir kısmı okyanus üzerine yaptırılan 20.000 m2 alana kurulu 2. Hasan Camisi (varışımızda açık olursa içeriden; açık olmazsa dışarıdan) görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turu sonrası Kazablanka Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. Varışta check-in ve pasaport işlemleri sonrası, Air Arabia'nın 3O-437 seferi ile 18:15'de İstanbul'a uçuyoruz. Varış: 00:40 (Ertesi gün).

 • Airarabia ile İstanbul S. Gökçen / Casablanca / İstanbul S. Gökçen gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,
 • 3 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir),
 • Fas kültürünü yakından tanıyacağımız yemekli folkrolik şov programı Chez Ali Fantasia Show (65€),
 • Belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.
Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…
 
Sayfa İçeriğini Yazdır
PDF olarak kaydet