Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
Rezervasyon
Lütfen yetişkin seçiniz
Tükendi

Fas Turu 4 | Kazablanka, Şafşavan, Marakeş, Rabat, Fes, Meknes

( )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
FAS20TEM22G4 - Fas Turu 4 | Kazablanka, Şafşavan, Marakeş, Rabat, Fes, Meknes
Gidiş
Dönüş
Süre: 4 Gece / 5 Gün

Şafşavan,Marakeş,Kazablanka,Fes

Yetişkin Fiyatları
İki Kişilik Odada Kişi Başı
:
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
:
Dört Kişilik Odada Kişi Başı
:
Tek Kişilik Odada Kişi Başı
:
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş
:
2 - 6 Yaş
:
6 - 12 Yaş
:
* 0 - 6 yaş çocuk fiyatları yataksızdır.
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
* Bu turda %0 kadar indirim bulunmaktadır.
FAS20TEM22G4 - Fas Turu 4 | Kazablanka, Şafşavan, Marakeş, Rabat, Fes, Meknes
Gidiş
Dönüş
Süre: 4 Gece / 5 Gün

Şafşavan,Marakeş,Kazablanka,Fes

Yetişkin Fiyatları
İki Kişilik Odada Kişi Başı
:
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
:
Dört Kişilik Odada Kişi Başı
:
Tek Kişilik Odada Kişi Başı
:
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş
:
2 - 6 Yaş
:
6 - 12 Yaş
:
* 0 - 6 yaş çocuk fiyatları yataksızdır.
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
08503040404
 
bilgi@buraktur.com

BU TURUMUZDA AŞI ŞARTI VARDIR.

Karşı ülke sadece tam aşılanmış kişileri ülkeye kabul etmektedir. Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

 

Fas Turu

Kazablanka - Rabat - Fes - Şafşavan - Meknes - Marakeş

1.Gün20 Temmuz Çarşamba

İstanbul kiss Kazablanka 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda 08:30’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK617 seferi ile 11.45'te Kazablanka’ya uçuş, 14.35'te varış. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Kazablanka şehir turumuzda; 2. Hasan Camisi, Anfa Semti, Atlas Okyanusu kenarında yer alan Ain Diab Bölgesi ve Corniche, 5. Muhammed Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve Medina görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Diwan Casablanca Hotel vb.

2.Gün21 Temmuz Perşembe

Kazablanka broken heart Rabat broken heart Fes

Otelde alacağımız kahvaltının ardından imparatorluğun başkenti olan Rabat’a hareket ediyoruz (85 km). Varışta (açıksa) Kraliyet Sarayı Bahçesi, 5. Muhammed Türbesi, Hasan Kulesi, Şehir Surları ve Oudaia Kalesi'ni ziyaret sonrası Fes’e hareket ediyoruz (210 km). Varışta yapacağımız Fes medina (eski şehir) turunda; Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Bakırcılar Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı Zanaatkârlar Çarşısı, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği Tarihi Tabakhane görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Barcelo Fes Hotel vb.

3.Gün22 Temmuz Cuma

Fes broken heart Şafşavan broken heart Fes

Otelde alacağımız kahvaltının ardından evlerde, sokaklarda, merdivenlerde, duvarlar ve direklerde hemen hemen şehrin her yerinde mavi renginin ve tonlarının hâkim olması sebebiyle “Mavi Elbiseli Şehir” olarak anılan, dar sokakları ve otantik evleri ile büyüleyen, masalsı güzelliği ile gelen turistleri etkisi altına alan ve fotoğraf severlerin kesinlikle hayran kaldığı kasaba Şafşavan‘a hareket ediyoruz (215 km).  Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan turumuzda Uta-El Hamam Meydanı, 15.yy.‘da inşa edilen Şafşavan Büyük Camisi, Medina (eski şehir), İspanyollar tarafından inşa edilen Jemaa Bouzafar Camisi ve Fransız mimari örneklerini bulabileceğimiz 5. Muhammed Meydanı başlıca görülecek yerler arasındadır. Rif Dağları’nın eteklerine kurulmuş olan bu şehir, fotoğrafçılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneklerine de bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Fes şehrine geri dönüyoruz (215 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Barcelo Fes Hotel vb.

4.Gün23 Temmuz Cumartesi

Fes broken heart Meknes broken heart Marakeş 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Meknes'e hareket ediyoruz (65 km). Varışta Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour Kapısı ve (açıksa) Moulay İsmail Türbesi ziyaretlerinin ardından Marakeş’e hareket ediyoruz (475 km). Varışta Fas kültürünü yakından göreceğimiz Chez Ali Show’da akşam yemeği, folklör ve atlı şov programını izleme sonrası konaklama otelimizde. 5* Adam Park Hotel Hotel vb.

5.Gün24 Temmuz Pazar

Marakeş kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yapacağımız Marakeş şehir turumuzda Bahia Sarayı, zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri, medina (eski şehir), Şifa-i Şerif kitabının yazarı Kadı İyaz, Delâilü'l Hayrat kitabının yazarı Süleyman El-Cezûlî ve Kitab-ül İbriz'in yazarı Abdülaziz Debbağ hazretlerinin kabirlerinden açık olanlar 800 yıllık Koutoubia Minaresi ve Camisi ve Afrika'da ki en hareketli şehir meydanı ve UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan olan Jemaa El Fna Meydanı'na (Kıyamet Meydanı) görülecek yerler arasındadır. Meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jemaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Kıyamet Meydanı’nın arka sokaklarında bulunan dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Verilecek serbest zaman esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örneklerini bulabilirsiniz. Serbest zamanın ardından dönüş yolculuğu için Marakeş Havalimanı’na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip, THY’nin TK622 seferi ile 22.50’de İstanbul'a uçuş. Varış 05.50 (Ertesi Gün).

 

Not: Bugünkü akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. Kıyamet Meydanı'nda dilediğiniz yöresel lezzetin tadına bakabilirsiniz.

 • THY ile İstanbul / Kazablanka - Marakeş / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 4 gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Chez Ali Fantasia Show
 • Attarine Medresesi, Bahia Sarayı giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
 • Son gün akşam yemeği
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar 
  Fas tam aşılanmış misafirlerden son 48 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. Bu tur için tüm katılımcıların gitmeden önce Türkiye'de 1 kez (150-250TL arası) PCR testi, varışta Kazablanka Havalimanı'nda 1 kez (ücretsiz) antijen testi yaptırmaları gerekmektedir.
  Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

  150TL yurt dışı çıkış harcı 
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Sayfa İçeriğini Yazdır
PDF olarak kaydet