Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
Rezervasyon
Lütfen yetişkin seçiniz
Tükendi

Hindistan Turu 2

( )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
HIN4Y - Hindistan Turu 2
Gidiş
Dönüş
Süre: 6 Gece / 7 Gün
Delhi, Agra, Jaipur, Ajmer...
Yetişkin Fiyatları
İki Kişilik Odada Kişi Başı
:
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
:
Tek Kişilik Odada Kişi Başı
:
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş
:
2 - 10 Yaş
:
10 - 12 Yaş
:
* 0 - 10 yaş çocuk fiyatları yataksızdır.
 • Hindistan'da zaman zaman yaşanan olumsuz trafik koşulları nedeniyle tur programındaki yerler vakit yettiğince gezilecektir.
 • Erken kayıt indiriminden faydalanabilmek için kapora ödenmesi gerekmektedir.
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların cami ve mescid gibi mekanlarda toplu olarak eda edilmesi gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Mümkün olmadığı durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanılmaktadır.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* Bu turda %0 kadar indirim bulunmaktadır.
HIN4Y - Hindistan Turu 2
Gidiş
Dönüş
Süre: 6 Gece / 7 Gün
Delhi, Agra, Jaipur, Ajmer...
Yetişkin Fiyatları
İki Kişilik Odada Kişi Başı
:
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
:
Tek Kişilik Odada Kişi Başı
:
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş
:
2 - 10 Yaş
:
10 - 12 Yaş
:
* 0 - 10 yaş çocuk fiyatları yataksızdır.
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
08503040404
 
bilgi@buraktur.com

Hindistan Turu

Delhi - Serhend - Agra - Jaipur - Ajmer

1.Gün26 Nisan Cuma

İstanbul kiss Delhi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLUSEYAHAT"  bankosunda 17:30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK716 seferi ile 20:20’de Delhi’ye hareket ediyoruz (5 saat, 50 dk).

2.Gün27 Nisan Cumartesi

Delhi broken heart Serhend broken heart Delhi

Varış: 04:35. Delhi Havalimanı’nda gümrük işlemleri sonrası; otobüsümüz ile Serhend'e doğru yola çıkıyoruz (260 km, yaklaşık 4 saat). Hindistan’da yetişen büyük âlim Hz. İmam Rabbânî Ahmed Fâruk es-Serhendî (ks.), Hz. Muhammed Ma’sûm (ks.) ve Hz. Şeyh Seyfüddin (ks.)'in kabirlerini ziyarete gidiyoruz. Ziyaret sonrası Delhi’ye dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. The Exotica Grand Hotel vb.

3.Gün28 Nisan Pazar

Delhi broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Hz. Seyyid Nur Muhammed-i Bedvânî (ks.) kabrini ziyaret, hinduların ölü yakma yerinde (varsa) ölü yakma töreninin görülmesini müteakip, Nizamuddin Hz.'nin kabrini ziyaret sonrası; Hindistan’a ilk gelen Müslüman Türk Hanedanı olan Guriler’in Delhi’yi fetihlerinde camiye çevirerek Kuvvetül İslam adını verdikleri caminin 1199’da Kutbettin Aybeg tarafından başlanıp 1210’da İltutmuş tarafından bitirilen ve en yüksek tarihi yapı olarak bilinen 73 metre boyundaki harika sanat eseri Qutup Minaari (Kutup Minaresi)Bhai Temple (Lotus Tapınağı)India Gate (Hindistan Kapısı)1.Dünya Şavaşında hayatını kaybeden 90,000 Hint askerinin isimlerinin yazıldığı anıtHindistan Parlamento Binası'nın görülmesi ve Başkanlık Sarayı önünde resim molasının ardından evliyaların büyüklerinden Hz. Şeyh Abdullâh-ı Dehlevî (ks.) ve Hz. Şemsüddin Cân-ı Cânân-ı Mazhar (ks.)'ın kabirlerini ziyareti müteakip, Babürlüler tarafından 16. yüzyılda kurulan Delhi’nin eski kısmında Şah Cihan tarafından yaptırılan Hindistan’ın en büyük camisi 25 bin kişilik Cuma Mescidi ve (açıksa) Kutsal Emanetleri ziyaret ediyoruz. Kırmızı Kale'nin dışarıdan görülmesi, 1911’de İngilizler tarafından kurulan Yeni Delhi bölümünde ünlü hindu lider Mahatma Gandi Parkı ve RajghatGandi'nin yakıldığı yerin görülmesini müteakip, Hz. Muhammed Bâkî (ks.) kabrini ziyaret sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. The Exotica Grand Hotel vb.

4.Gün29 Nisan Pazartesi

Delhi broken heart Agra broken heart Jaipur

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Agra şehrine hareket ediyoruz (250 km). Hindistan’daki Türk Medeniyeti’nin en görkemli eserlerinin bulunduğu şehir turumuzda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde Dünya'nın 7 harikasından biri olan Tac Mahal’in ziyaret ediyoruz. Hindistan’da hüküm süren Türk Hanedanı Babürlülerin Dünya mimari mirasına hediyesi Tac Mahal’i; Babür Hanedanı’ndan Şah Cihan’ın büyük bir aşk ile tutkun olduğu İranlı Safevi Hanedanı’na mensup eşi Mümtaz Banu’nun 14. çocuğunu dünyaya getirirken vefatı üzerine inşa ettirmiştir. Bu mermer mimarisi şaheseri yapı 1632 – 1652 yılları arasında yapılmış ve inşaatında Mimar Sinan’ın talebeleri Mehmet İsa ve Mehmet İsmail Efendiler de çalışmıştır. Bu eşsiz yapının içinde Şah Cihan ve eşi Mümtaz Banu’nun kabirlerinin ziyaretinden sonra Tac Mahal’in iki yanında inşa edilen misafirhane ve caminin görülmesi sonrası Agra’ya altın çağını yaşatan Ekber Şah tarafından yaptırılan Agra Kalesi’nin dışarıdan görülmesini müteakip; Jaipur'a doğru yola çıkıyoruz (250 km). Varışta akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* KK Royal Hotel vb.

5.Gün30 Nisan Salı

Jaipur broken heart Ajmer broken heart Jaipur

Otelde alacağımız kahvaltının ardından fillerin üzerinde Amer Hisar’a çıkıyoruz. Şehir Sarayı ve Bahçeleri’nin dışarıdan görülmesi sonrası Ajmer'e doğru yola çıkıyoruz (150 km). Ajmer’de (üzülerek izleyeceğimiz bidatler arasında) Muiniddin-i Çeşti Hz.'lerini ziyareti müteakip Jaipur’a dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* KK Royal Hotel vb.

6.Gün01 Mayıs Çarşamba

Jaipur broken heart Delhi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Delhi'ye doğru yola çıkıyoruz (290 km). Chattarpur Hindu Tapınakları Bölgesi'nde; Hindu inanışında büyük ilahlar olduğuna inanılan Shiva, Ganesh, Krishna, Hanuman Tapınakları ve Heykelleri ve bu heykellere tapan insanların izlenmesini müteakip, Janpath Çarşısı'nda alışveriş için serbest gün.

Janpath: Hindistan’dan elim boş gitmesin düşüncesindeyseniz; yüzlerce Hint işi eşya sizi bekliyor. Masa örtüsünden, ipek şala, Keşmir işi halılardan tahta ev eşyalarına kadar birçok hediyelik eşyayı burada bulma şansınız var.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. The Exotica Grand Hotel vb.

7.Gün02 Mayıs Perşembe

Delhi kiss İstanbul

Dönüş yolculuğumuz için gece belirlenen Delhi Havalimanı'na hareket. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası THY’nin TK717 seferi ile saat 06:15'de İstanbul'a uçuyoruz. Varış: 10:30.

 • THY ile ile İstanbul / Delhi / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 5 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir),
 • Belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat Sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • Hindistan vize işlemleri: 110$,
 • İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler,
 • 15₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Sayfa İçeriğini Yazdır
PDF olarak kaydet