Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
Rezervasyon
Lütfen yetişkin seçiniz
Tükendi

Orta Asya Turu 1

( )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların cami ve mescid gibi mekanlarda toplu olarak eda edilmesi gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Mümkün olmadığı durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanılmaktadır.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* Bu turda %0 kadar indirim bulunmaktadır.
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
08503040404
 
bilgi@buraktur.com

Orta Asya Turu - 1

Dushanbe, Denau, Termiz, Kitob, Semerkand, Buhara, Taşkent

(Tacikistan’da 1 + Özbekistan’da 12 “Altın Silsileden Toplam 13 Hocaefendi”mizi ziyaret ) 
7 Gece Konaklamalı / 9 Gün

1.Gün

İstanbul kiss Dushanbe

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu “HUZURLU SEYAHAT - THY” bankosunda 18:00’de buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK254 seferi ile 21:40’ta Tacikistan’ın başkenti Dushanbe’ye uçuyoruz.

2.Gün

Dushanbe 

Varış: 04:20. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından karşılama ve özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Yerleşme, kısa bir istirahat ve kahvaltımızın ardından 10:00’da Dushanbe şehir gezimize Hz. Yakub-ı Çerhî (ks.) Türbesi'ni ziyaret ile başlıyoruz. Rudaki Parkı, Simvol Meydanı, Bağımsızlık Meydanı, Milli Kütüphane (dışarıdan), Millet Sarayı (dışarıdan), Sancak Meydanı, Tacikistan Milli Müzesi (dışarıdan), Yeşil Pazar ve Viktori Parkı'ndan Dushanbe'yi panoramik izlemeyi müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. (Belirtilen yerler vakit yettiğince gezilecektir.)

3.Gün

Dushanbe broken heart Denau broken heart Termiz

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Özbekistan’a geçmek üzere Tursunzade Gümrük Kapısı’na hareket ediyoruz (60km/1 saat). Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Denau’ya hareket ediyoruz (40km/1 saat). Varışta Hz. Alâeddîn-i Attar (ks.) Türbesi'ni ziyaret sonrası taksilerle Vahşivar dağlık bölgesinde (40km) kalan Hz. Muhammed Zâhid (ks.) Türbesi ziyaretini mütekaip, Termiz’e hareket ediyoruz (140km/2 saat). Varışta Hakim et-Tirmizi Hz. Türbesi ve Sünen-i Tirmizi hadis kitabının müellifi İmam-ı Tirmizi Türbesi ziyareti müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün

Termiz broken heart Kitob broken heart Semerkand

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kitob’a hareket ediyoruz (325km/6 saat). Varışta Hz. Muhammed Derviş (ks.) ve Hz. Hâcegi-i Emkenegî (ks.) hocalarımızın kabirlerini ziyareti müteakip Semerkand’a hareket ediyoruz (150km/2 saat). Semerkand girişinde Hz. Ubeydullâh-ı Ahrâr (ks.) Türbesi'ni ziyareti müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

5.Gün

Semerkand broken heart Buhara

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Semerkand turumuza şehir merkezine 30 dakika mesafede bulunan İmam Buhari (ks.) Babri ve Külliyesi'ni ziyaret ile başlıyoruz. Ardından Registan Meydanı’nda bulunan üç medrese: Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri, Uluğbey RasathanesiŞâh-ı Zinde (Sahabe Kusem bin Abbas) Türbesi, Hz. Hızır Mescidi, Bibi Hanım Mescidi ve İmam Maturidi Türbesi ziyaret edilecek yerler arasındadır. Semerkand gezimizi tamamladıktan sonra akşam yemeğini müteakip 21:03’te hızlı tren ile Buhara’ya hareket ediyoruz (284 km). Varış: 22:37, konaklama otelimizde.

6.Gün

Buhara

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Buhara şehri gezimizde Altın Silsile'den; Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks), Hz. Arif-i Rivgeri (ks), Hz. Mahmud İncir-i Fağnevi (ks), Hz. Ali Ramiteni (ks), Hz. Muhammed Baba-ı Semmasi (k.s), Hz. Emir Külal (ks), Hz. Şah-ı Nakşıbend Muhammed Bahaüddin (ks) ve Valideleri'nin Türbe ve Külliyeleri'ni ziyaret edilecek mekanlar arasındadır.  Gezimizin ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimzde.

7.Gün

Buhara kiss Taşkent

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Buhara gezimizde Poyi Kalon Kompleksi, Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, Leb Havuz Camisi, İsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi ve Çar-Minar Medresesi ziyaret edilecek mekanlar arasındadır. Akşam yemeğini müteakip 20:00'da Buhara Havalimanı'na hareket ediyoruz. Özbekistan Havayolları HY038 seferi ile 22:50'de Taşkent'e uçuyoruz. Varış: 23:50. Konaklama otelimizde.

8.Gün

Taşkent broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Taşkent gezimizde Barak Han MedresesiKökeldaş MedresesiKaffal Şaşi TürbesiTilla Seyih CamisiEmir Timur Han Meydanıİstiklal MeydanıAli Şir Nevai Tiyatrosu Meydanı görülecek yerler arasında; Hz. Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal mushafı da görülecek eserler arasındadır. Gezimizin ardından yöresel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası dönüş yolculuğumuz için havalimanına doğru yola çıkıyoruz.

 

Önemli: Bu gece uçak saatinden dolayı otel konaklaması yapılmamaktadır.

9.Gün

Taşkent kiss İstanbul

Taşkent Havalimanı'nda check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK371 sefer sayılı uçuşu ile saat 03:45’te İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 07:15.

 • THY ile İstanbul / Dushanbe - Taşkent / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Özbekistan Hava Yolları ile Buhara / Taşkent tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Hızlı Tren ile Semerkand - Buhara arası tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • 7 gece 3* ve 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Tacikistan vizesi
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve set menü akşam yemekleri
 • Semerkand'da Hz. Ubeydullâh-ı Ahrâr (ks.) Türbesi, İmam Buhari (ks.) Kabri ve Külliyesi, Registan Meydanı, Uluğbey Medresesi, Tilla Kari Medresesi, Şirdar Medresesi, Uluğbey Rasathanesi, Şâh-ı Zinde (Sahabe Kusem bin Abbas) Türbesi, Hz. Hızır Mescidi, Bibi Hanım Mescidi ve İmam Maturidi Türbesi giriş ücretleri
 • Buhara'da Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks) Türbesi, Hz. Emir Külal (ks) Türbesi, Hz. Şah-ı Nakşıbend Muhammed Bahaüddin (ks) ve Valideleri'nin Türbe ve Külliyeleri, Poyi Kalon Kompleksi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, Leb Havuz Camisi, İsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi, Çar-Minar Medresesi giriş ücretleri
 • Taşkent'te Kökeldaş Medresesi ve Hz. Osman Dönemi'nden kalan Kur'an-ı Kerim Müzesi giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • 50TL yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Sayfa İçeriğini Yazdır
PDF olarak kaydet