Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
Rezervasyon
Lütfen yetişkin seçiniz
Tükendi

Orta Asya Turu 2

( Gerçekleşti )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların cami ve mescid gibi mekanlarda toplu olarak eda edilmesi gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Mümkün olmadığı durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanılmaktadır.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* Bu turda %0 kadar indirim bulunmaktadır.
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
08503040404
 
bilgi@buraktur.com

Orta Asya Turu

Tacikistan - Özbekistan

Dushanbe / Termiz - Denau - Kitob - Semerkand - Buhara - Taşkent

 

(Tacikistan’da 1 + Özbekistan’da 12 “Altın Silsileden Toplam 13 Hocaefendi”mizi ziyaret ) 
8 Gece Konaklamalı / 9 Gün

1.Gün

İstanbul kiss Dushanbe

İstanbul Yeşilköy A. Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu NEMA ORG.ELEK.TUR.İNŞ.TİC.ve SAN.A.Ş. Kontuarında’da saat 18:30'da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK254 seferi ile 20:45’te Tacikistan’ın başkenti Dushanbe’ye uçuş. Varış: 03:30

2.Gün

Dushanbe broken heart

Varış: 03:35. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel aracımız ile otelimize hareket. Yerleşme, istirahat ve kahvaltımızın ardından 10:00’da Dushanbe şehir gezimize Mevlana Yakubi Ҫerhi (ks.) ziyareti başlıyoruz. Ardından panoramik şehir turumuzda Rudaki Parkı, Simvol Meydanı, Bağımsızlık Meydanı, Milli Kütüphane, Millet Sarayı, Sancak Meydanı, Tacikistan Milli Müzesi, Yeşil Pazar ve Viktori Parkı'ndan Dushanbe'yi panoramik izlemenin ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. (Belirtilen yerler vakit yettiğince gezilecektir.)

3.Gün

Dushanbe broken heart Denau broken heart Termiz

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Özbekistan’a geçmek üzere Tursunzade Gümrük Kapısı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 60km/1 saatlik yolculuk sonrası gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Denau’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 40 Km/1 saatlik yolculuk sonrası varışta Alâeddîn-i Attar (ks.) ziyaret sonrası minübüsler ile Vahşivar dağlık bölgesinde (40 km) kalan Muhammed Zâhid (ks.) Hocamızı ziyareti müteakip Termiz’e hareket. Yaklaşık 140Km/4 saatlik yolculuğun ardından varışta Hz. Hâkim et-Tirmizî Kabri ve Sünen-i Tirmizi hadis kitabının müellifi Hz. İmâm et-Tirmizî Hazretleri'ni ziyaret ve akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün

Termiz broken heart Kitob broken heart Semerkand

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kitob'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 325Km/6 saatlik yolculuğun ardından varışta Muhammed Derviş (ks.) ve Hâce Muhammed Emkenegî (ks.) hocalarımızın kabirlerini ziyareti müteakip Semerkand’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 150Km/3 saatlik yolculuğun ardından Semerkand girişinde Ubeydullâh-ı Ahrâr (ks.) Kabri'ni ziyareti müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

5.Gün

Semerkand mail Buhara

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ziyaretlerimize Buhara yolu üzerinde kalan Sahihi Buhari Hadis Kitabı'nın müellifi İmam Buhari Hz. Türbesi'ni ziyaret ile başlıyoruz. Semerkand’a dönüş. Uluğbey RasathanesiŞâh-ı Zinde (Sahabe Kusam bin Abbas Hz.) ve İmam Maturidi Türbesi ile Registan Meydanı’nda bulunan üç medrese: Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri, Hazret-i Hızır MescidiRuhabad Türbesi ve Bibi Hanım Mescidi vakit yettiğince görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği sonrası saat 21:03’de Afrasiab hızlı tren ile Buhara’ya hareket (284Km/1 saat 40 dakika). Varış: 22:35, Konaklama otelimizde.

6.Gün

Buhara broken heart

Sabah kahvaltı sonrası Buhara şehri gezi ve ziyaretlerimize; Altın Silsileden Abdülhalık Gücdevani Ks., ziyareti Arif-i Rivegeri K.s., Mahmud-i İncirfagnevi K.s., Ali Ramitani K.s., Muhammed Baba Semması K.s., İsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi, Ark Kalesi, Poyi Kalon Kompleksi, Kalan Minaresi ve Türbesi, Mir Arap Medresesi, Uluğ Bey Medresesi, Magaki Attari Türbesi, Lebi Havuz Camisi,ziyaretleri müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

 

7.Gün

Buhara kiss Taşkent

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Altın silsileden  Hz. Emir Külâl (ks.), Hz. Şâh-ı Nakşibend Muhammed Bahâüddîn (ks.) ve Valideleri Türbe ve Külliyeleri ziyareti müteakip alışveriş için serbest zaman. 14:50'de Taşkent için tren garına hareket, Afrasiab hızlı tren ile Taşketn'e 15:52'de hareket Varış: 19:40, Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

8.Gün

Taşkent broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Taşkent gezimizde Barak Han Medresesi, Kökeldaş Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Tilla Seyih Camisi, Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bulunan Hz. Osman Dönemi'ne ait Kuran-ı Kerim'in Orijinal Mushafı, Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanı, Ali Şir Nevai Tiyatrosu Meydanı görülecek yerler ve eserler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği sonrası Taşkent Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz.

9.Gün

Taşkent kiss İstanbul

Taşkent Havalimanı'nda check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK371 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:40’da İstanbul’a uçuş. Varış: 05:45.

 • THY ile İstanbul / Dushanbe - Taşkent / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • Özbekistan Hava Yolları ile Buhara / Taşkent tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 7 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve set menü öğle ve akşam yemekleri,
 • Belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • NEMA ORG.ELEK.TUR.İNŞ.TİC.ve SAN.A.Ş. Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • Kayıtta gecikenler için münferit vize farkı (65$),
 • İç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler,
 • 15₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Sayfa İçeriğini Yazdır
PDF olarak kaydet