Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
Rezervasyon
Lütfen yetişkin seçiniz
Tükendi

İran Turu

( Gerçekleşti )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların cami ve mescid gibi mekanlarda toplu olarak eda edilmesi gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Mümkün olmadığı durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanılmaktadır.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* Bu turda %0 kadar indirim bulunmaktadır.
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
08503040404
 
bilgi@buraktur.com

İran Turu

Şiraz – Tahran – Kum – Kaşhan – İsfahan

1.Gün

İstanbul kiss Tahran

İstanbul Yeşilköy Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu THY bankosunda 07:00’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK870 seferi ile 10:20’de Tahran’a uçuyoruz. Varış: 13:55. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası Tahran şehir merkezine varış. Tahran'da yapacağımız şehir turumuzda; Gülistan Sarayı, Azadi Meydanı, Burç el Milad Kulesi (dışarıdan ve uzaktan) ve Tahran’ın geniş caddelerini gördükten sonra akşam yemeğini müteakip konaklama otelimizde. 4* Esteghlal Hotel vb. (Trafikten vakit kalırsa Rey şehrinde (32 km) Selçuklu Hükümdarı Tuğrul Bey'in Kabri ve Kulesi görülebilir.)

2.Gün

Tahran broken heart Kum broken heart Kaşhan broken heart İsfahan

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kum şehrine hareket ediyoruz. Kum şehri gezimizde Hz. Masume Camisi ve Kabri ile Cemkeran Camisi’nin ziyaret edilmesini müteakip Kaşhan’a doğru yola çıkıyoruz (110 km). Tarihi Tabatabai Evi, (varışımızda açık olursa) İran'ın ünlü şahsiyetlerinden Amir Kebir'in öldürüldüğü ve aynı sahnenin heykellerle canlandırıldığı tarihi Fin Hamamı gezisi sonrası İsfahan’a hareket ediyoruz (220 km). Varışta akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Piroozy Hotel vb.

3.Gün

İsfahan broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İsfahan şehir turuna; Selçuklu Hükümdarı Melik Şah ve Nizamül Mülk'ün Kabirleri'nin ziyareti ile başlıyoruz. Ardından Minar Conban (Titreyen Minareler), Ateşkeda (Ateş Tapınağı) (dışarıdan ve uzaktan), Haşt Bahaşt (8 CennetSarayıChehel Sütun (Kırk SütunSarayıNakş-ı Cihan İmam Meydanı'nda Şeyh Lütfullah CamisiAli Kapu Sarayı, Kapalı Çarşı, Zayende Rüd Nehri'ndeki Haju Köprüsü ve 33 Köprü göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Piroozy Hotel vb.

4.Gün

İsfahan broken heart Şiraz

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz şehrine doğru yola çıkıyoruz (490 km). Şiraz’a varmadan yol üzerinde Nakş-ı Rüstem (Naghsh-ı Rostam) Mezarları’nı ziyaret ediyoruz. Fars mitolojisi kahramanı Rüstem'i tasvir ettiği düşünülen, anıt mezarların altlarındaki Sasani oymaları sebebiyle Nakş-ı Rüstem "Rüstem'in Resmi" denilmiştir. Nakş-ı Rüstem'de, Akameniş krallarına ait yedi adet mezar vardır. Üzerindeki yazılar açık şekilde bir tanesinin I. Darius'a ait olduğunu belirtir.  Nakş-ı Rüstem gezimizin ardından Tarihi Persapolis Şehri‘ni geziyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan, antik kent Persepolis Antik Kenti, ilk olarak M.Ö. 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1. Darius tarafından kurulmuştur. Uzun bir süre boyunca Pers İmparatorluğu’na başkentlik yapmıştır. Persepolis gezimizin ardından Şiraz’a doğru devam ediyoruz. Yol üzerinde Kuran Kapısı’nın görülmesinin ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Setaregan Hotel vb.

5.Gün

Şiraz broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz şehir turumuzda Nasır El Mülk Camisi, ünlü şairler Hafız ve Sadi TürbeleriMoshir ve Vekil SarayıNarincistanİrem BağıKerim Han Kalesi (dışarıdan) vakit yettiğince görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği sonrası 23:30 sularında Şiraz Havalimanı’na hareket ediyoruz.

6.Gün

Şiraz kiss İstanbul

Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından, THY’nin TK885 seferi ile 03:00’te İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 06:55.

 • THY ile İstanbul / Tahran - Şiraz / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 4 gece 4* otellerde konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde ve akşam yemekleri otelde veya restoranda (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir),
 • Gülistan Sarayı, Tarihi Tabatabai Evi, Minar Conban (Titreyen Minareler), Haşt Bahaşt (8 Cennet) Sarayı, Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı, Şeyh Lütfullah Camisi, Ali Kapu Sarayı, Tarihi Persapolis Şehri, Nasır El Mülk Camisi, Narincistan ve İrem Bağı giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler,
 • 15₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Sayfa İçeriğini Yazdır
PDF olarak kaydet