Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Kurban Bayramı'nda 7 uygun fiyatlı tatil önerisi

Hafta sonlarını birleştirdiğimizde 9 gün tatil yapma fırsatı sunan Kurban Bayramı'nda keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız, sizlere uygun fiyatlarla sunulan turlarımıza bir gözatın deriz. Kesinlikle ikna olacaksınız.

1. İtalya

Tarih, sanat ve lezzet üçlüsünün aynı noktada birleştiği kültürle tanışma fırsatı... Roma’da başlayan turumuz, Floransa’ya uzanıp Venedik’te bitebilir ya da Vatikan’da kısa bir tarihi mola verip, dağ çilekleri, dağ çilekli turtası ve çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan görülmeye değer ufak bir İtalyan köyünde kendinizi bulabilirsiniz. Sanat tarihi meraklılarını kendine hayran bırakan Floransa, tatilin doğru adresi Venedik veya yedi tepe üzerine kurulu Roma’da bitmek tükenmek bilmeyen keşiflere hazır olun! Kimi zaman İspanyol Merdivenleri’nde etrafı seyre dalarken kimi zaman da Pisa Kulesi’nin önünde kendinizi fotoğraf kadrajına girmeye çalışırken bulabilirsiniz.

2. Fas

Akdeniz ile Atlas Okyanusu arasında İslam dünyasının en batısındaki, nice imparatorluklara ve hanedanlara ev sahipliği yapmış bir ülke. Her adımınızda karşınıza çıkabilecek sevimli evlerin yanı sıra 5. Muhammed Meydanı, dünyanın en uzun minaresine sahip 2. Hasan Camisi ve Bab Mansur keşfedeceğiniz yerler arasındadır. Dar sokaklarda geçen yürüyüşleriniz sonrası kültür ve sanat anlamında muhteşem İslam mimarisiyle turumuzu gerçekleştireceğiz. Ayrıca Afrika’daki en hareketli meydanı olan, meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen Jmaa El Fena Meydanı’nda vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

3. İspanya

İslamiyet’in Avrupa’daki ilk izlerine ev sahipliği yapan Endülüs, uzun süre Müslümanların yaşadığı bir bölge olarak kalmıştır. Tur misafirlerimiz bu döneme dair güçlü izlerle karşılaşacaklardır. Özellikle mimari yapılarda bunu güçlü bir şekilde hissetmek mümkün. Mimarisiyle öne çıkan Granada’da avluları, bahçeleri ve havuzları ile etkileyici bir görsellik sunan Elhamra Sarayı dönemin en ihtişamlı temsilcilerinden birisidir. Bir başka Endülüs kenti Cordoba’da ise önceden cami olan, Batı İslam Sanatı’nın en çarpıcı yapılarından Kurtuba Camisi'de bölgenin hikayesini anlatan sembollerden birisi olmuştur. Endülüs medeniyeti hem kendi çağında hem de sonrasında bilim ve sanat açısından Avrupa’da ilham kaynağı olmuştur.

4. Kudüs

İslamiyette oldukça özel bir yeri bulunan Kudüs; M.S. 610 yılında Müslümanların ilk kıblesi olma unvanına sahip olan tüm semavi dinlerde kutsal kabul edilen ve her bir köşesinde farklı kültürlerin izlerini taşıyan benzersiz bir şehirdir. Tarihi yerler ve yapıları kadar çarşıları, pazarları ve kültürel yaşamıyla gezginleri karşılayan Kudüs'te mutlaka gezmeniz gereken yerlere göz atmaya ne dersiniz?

5. Arnavutluk

Arnavutluk’un başkenti Tiran, mimari ve gastronomi alanlarında bizim kültürümüze oldukça yakın bir kent olma özelliğine sahiptir. Arnavut Ciğeri, Elbasan Tava gibi tanıdık lezzetleri bulabileceğiniz Arnavutluk gezimizde Osmanlı döneminden kalma bir çok eseri gezmiş olacaksınız. Komünist dönemin yıkıcı etkisini üzerinden atan kentte ayrıca İtalyan, Sovyet ve Yugoslav esintilerini birlikte görebilirsiniz.

6. Makedonya

Osmanlı İmparatorluğu'nun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’nın en gözde şehirlerinden Üsküp’te yapacağımız şehir turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş taş sokakları ve tarihi binaları ile benzersiz bir zaman geçireceksiniz.

7. Kosova

Kosova, tarihi yapısı, coğrafi konumu, misafirperver insanları ile gezilip görülmesi gereken en önemli Balkan ülkelerinden birisidir. Üstelik vizesiz hem de fiyatları çok uygun. Balkanlara seyahat etmeyi düşünüyorsanız şimdi tam sırası. Türklerin yoğun yaşadığı ülkede kendinizi evinizde hissedeceksiniz.