Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
Tur Bulundu

Umre Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kurumsal
  1. En az 1 yıl geçerliliği olan pasaport.
  2. Arka zemini beyaz 2 Adet vesikalık fotoğraf. Arkalarına Ad Soyad ve TC. numaranızı yazınız.
  3. Kimlik fotokopisi arkalı önlü ve T.C. kimlik numaralı.
  4. Nüfus Kayıt Örneği. 45 yaşından küçük bayanlar ve 18 yaşından küçük erkekler için Nüfus Müdürlüğünden alınan belgenin aslı.
  5. Taahhütname ve Muvafakatname: 18-45 yaş arası kadınlar eşleri, baba, kayınbaba, erkek kardeş, amca, dayı gibi birinci dereceden akrabaları ile umre’ye gidebilir. Erkek kardeş veya birinci dereceden bir akrabası ile gidecekse, bekâr ise babanın (annenin gerekmemektedir) evli ise kocanın noterden muvafakatnamesi, götürecek olan akrabanın ise yine sadece kızın babasına veya kocasına noterden taahhütname vermesi gerekir. Babası vefat etmiş olan bekar ve dul kadınların ağabeyleri vekalet verirler.

 

Taahhütname Örneği: Ben Ahmet GÜMÜŞ, annem / halam / teyzem / yeğenim / kayınvalidem / gelinim olan Neriman ASLAN'ı beraberimde Umre amacı ile Suudi Arabistan'a götürüp getireceğimi ve her türlü masrafını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.

Muvafakatname Örneği: Ben Remzi ASLAN, eşim Neriman ASLAN'ın Umre amacı ile Suudi Arabistan'a (Beraber gideceği beyin akrabalık derecesi nikah düşmeyecek şekilde belirtmesi gerekir.) babası / oğlu / yeğeni / amcası / dayısı / kayınpederi olan Ahmet GÜMÜŞ ile Umre'ye gidip gelmesine muvafakat ediyorum.

NOT: Yalnız seyahat edecek 18 yaşından küçük kız ve erkek çocuklar için de yetişkin (18 yaşından büyük) erkek mahrem ve akrabalık bağını gösteren "Nüfus Kayıt Örneği" gerekmektedir.

ÖNEMLİ: Gerekli belgelerin seyahat tarihinden en geç 20 gün önce acentemize teslim edilmesi gerekmektedir.