Hindistan Turu Delhi - İstanbul

Delhi, Agra, Jaipur, Serhend

Rezervasyon yapmak için whatsapp veya çağrı merkezimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hindistan Turu

Delhi - Serhend - Agra - Jaipur

 

Gidiş: 22 Ocak 2023 / Dönüş: 28 Ocak 2023

1.Gün

İstanbul kiss Delhi

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - Indigo Hava Yolları"  bankosunda 17.45’te buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip Indigo Hava Yolları’nın 6E12 seferi ile 20.45’te Delhi’ye hareket ediyoruz.

2.Gün

Delhi broken heart Agra broken heart Jaipur

Varış: 05.40Delhi Havalimanı’nda gümrük işlemleri sonrası Agra'ya hareket ediyoruz (230 km, yaklaşık 4,5 saat). Yol üzerinde alacağımız kahvaltının ardından Hindistan’daki Türk Medeniyeti’nin en görkemli eserlerinin bulunduğu şehir turumuzda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde Dünya'nın 7 harikasından biri olan Tac Mahal’i ziyaret ediyoruz. Hindistan’da hüküm süren Türk Hanedanı Babürlülerin Dünya mimari mirasına hediyesi Tac Mahal’i; Babür Hanedanı’ndan Şah Cihan’ın büyük bir aşk ile tutkun olduğu İranlı Safevi Hanedanı’na mensup eşi Mümtaz Banu’nun 14. çocuğunu dünyaya getirirken vefatı üzerine inşa ettirmiştir. Bu mermer mimarisi şaheseri yapı 1632 – 1652 yılları arasında yapılmış ve inşaatında Mimar Sinan’ın talebeleri Mehmet İsa ve Mehmet İsmail Efendiler de çalışmıştır. Bu eşsiz yapının içinde Şah Cihan ve eşi Mümtaz Banu’nun kabirlerinin ziyaretinden sonra Tac Mahal’in iki yanında inşa edilen misafirhane ve caminin görülmesi sonrası Agra’ya altın çağını yaşatan Ekber Şah tarafından yaptırılan Agra Kalesi’nin dışarıdan görülmesini müteakip; Jaipur'a doğru yola çıkıyoruz (250 km, yaklaşık 5 saat). Varışta akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* KK Royal Hotel vb.

3.Gün

Jaipur broken heart Delhi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından fillerin üzerinde Amber Kalesi’ne çıkıyoruz. Amber Kalesi ziyareti sonrası 4x4 jeep'ler ile otobümüze dönüyoruz. Jaipur şehir merkezindeki açık pazarda alışveriş için kısa bir serbest zaman sonrası Delhi'ye doğru yola çıkıyoruz (270 km, yaklaşık 5,5 saat). Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. The Exotica Grand Hotel vb.

4.Gün

Delhi broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Hz. Seyyid Nur Muhammed-i Bedvânî (ks.) kabrini ziyaret, hinduların ölü yakma yerinde (Ganj Nehri değil) varsa ölü yakma töreninin görülmesini müteakip, Hindistan’a ilk gelen Müslüman Türk Hanedanı olan Guriler’in Delhi’yi fetihlerinde camiye çevirerek Kuvvetül İslam adını verdikleri caminin 1199’da Kutbettin Aybeg tarafından başlanıp 1210’da İltutmuş tarafından bitirilen ve en yüksek tarihi yapı olarak bilinen 73 metre boyundaki harika sanat eseri Qutup Minaari (Kutup Minaresi)Bhai Temple (Lotus Tapınağı) (bahçesinden), 1. Dünya Şavaşında hayatını kaybeden 90,000 Hint askerinin isimlerinin yazıldığı India Gate (Hindistan Kapısı)Hindistan Parlamento Binası'nın görülmesi ve Başkanlık Sarayı önünde otobüsten resim çekmenin ardından Türkmen Kapısı'nın önünden rikşalara binerek başka yerde göremeyeceğimiz manzaralar eşliğinde evliyaların büyüklerinden Hz. Şeyh Abdullâh-ı Dehlevî (ks.) ve Hz. Şemsüddin Cân-ı Cânân-ı Mazhar (ks.)'ın kabirlerini ziyarete gidiyoruz. Ziyaretimizi müteakip Eski Delhi dar sokaklarında (varsa) restoran önlerinde birilerinin yemek ikram etmesini bekleyen ihtiyaç sahiplerini görebileceğimiz yürüyüş sonrası Babürlüler tarafından 16. yüzyılda kurulan Delhi’nin eski kısmında Şah Cihan tarafından yaptırılan Hindistan’ın en büyük camisi 25 bin kişilik Cuma Mescidi ve (açıksa) Kutsal Emanetleri ziyaret ediyoruz. 1911’de İngilizler tarafından kurulan Yeni Delhi bölümünde ünlü hindu lider Mahatma Gandi Parkı ve RajghatGandi'nin yakıldığı yerin dışarıdan görülmesini müteakip, Hz. Muhammed Bâkî (ks.) kabrini ziyaret sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. The Exotica Grand Hotel

5.Gün

Delhi broken heart Serhend broken heart Delhi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Serhend'e doğru yola çıkıyoruz (260 km, yaklaşık 5,5 saat). Hindistan’da yetişen büyük âlim Hz. İmam Rabbânî Ahmed Fâruk es-Serhendî (ks.), Hz. Muhammed Ma’sûm (ks.) ve Hz. Şeyh Seyfüddin (ks.)'in kabirlerini ziyarete gidiyoruz. Ziyaret sonrası İmam-ı Rabbani Hz.'lerinin anne ve babalarının kabirlerine otorikşalar ile hareket ediyoruz. Hintlilerin günlük hayatta kullandıkları ulaşım aracını tecrübe edebileceğimiz bu ziyaretin ardından Delhi’ye dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. The Exotica Grand Hotel vb.

6.Gün

Delhi broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kırmızı Kale (Red Castle) gezisi, Krişna Hindu Tapınağı ve vakit kalırsa Sikh Tapınağı ziyareti sonrası Lajpat Nagar Central Market Çarşısı'nda alışveriş için serbest gün. Hindistan’dan elim boş gitmesin düşüncesindeyseniz; yüzlerce Hint işi eşya sizi bekliyor. Hint kıyafetlerinden kumaşa, masa örtüsünden ipek şala, Keşmir işi halılardan hint takılarına kadar birçok hediyelik eşyayı burada bulma şansınız var. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. The Exotica Grand Hotel vb.

7.Gün

Delhi kiss İstanbul

Dönüş yolculuğumuz için gece belirlenen saatte Delhi Havalimanı'na hareket ediyoruz. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Indigo Hava Yolları’nın 6E11 seferi ile saat 05.20'de İstanbul'a uçuyoruz. Varış: 10.35.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Indigo Hava Yolları ile ile İstanbul / Delhi / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 5 gece 4* otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir)
 • Tac Mahal, Amber Kalesi, Kutup Minaresi, Delhi Kırmızı Kale giriş ücretleri
 • Filler üzerinde Amber Kalesi'ne çıkma
 • 4x4 Jeep'ler ile Amber Kalesi'nden inme
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Gezi yerlerine giderken binilecek rikşa ve otorikşa ücretleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Hindistan vizesi ve hizmet bedeli: kişi başı 103USD konsolosluğa ödenen ücret + (istenirse) 40USD vize danışmanlık ve randevu alımı hizmet bedeli
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan kapalı içecekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
  Bu tur için herhangi bir PCR testi veya aşı şartı bulunmamaktadır.
  Şu anki giriş koşulları ile seyahat tarihindeki giriş koşulları farklılık gösterebilir. Güncel durum ile ilgili tur öncesinde acentemiz tarafından bilgilendirileceksiniz.
 • 150₺ yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Call Center